gtag('config', 'G-0ERNTB1MYS'); gtag('config', 'G-SX3G5S5XNE'); gtag('config', 'UA-115796019-1');
clubul copiilor sector 1

Clubul Copiilor

Cursuri dedicate copiilor din învățământul primar ce se desfășoară pe perioada cursurilor școlare.

Găsiți mai jos detalii despre prețuri, modalitate de plată și program. Vă așteptăm!

Curs Robotică pentru copii

Este dedicat copiilor cu vârsta cuprinsă între 7 și 12 ani.

Am creat acest curs pentru inițierea timpurie a noțiunilor de bază ale roboticii și a conceptelor teoretice prezente în limbajele de programare.

În cadrul cursului, vom programa roboți educaționali, vom asambla roboți de tip Lego Education și vom crea avataruri personalizate.

Participanții vor avea la dispoziție tablete, laptopuri, roboți educaționali și seturi Lego Education.

Cursul prevede 28 de întâlniri săptămânale de 1h, distribuite pe durata anului școlar. Cursurile se vor efectua  joi în intervalul 17.00-18.00.

📍 Întâlnirile vor avea loc la sediul Fundației, pe strada Liniștei nr. 15, sectorul 1, începând cu data de 10 octombrie.

📞Pentru înscrieri apelați numărul 0730 746 280, de luni până vineri în intervalul orar 9:00 – 17:00.

Curs Informatică pentru copii

În luna Octombrie reluăm cursurile de informatică pentru copii cu vârsta cuprinsă între 7 și 14 ani.

💻 Participanții vor lucra în 2 grupe, în funcție de vârstă și nivelul de cunoștințe, pentru a înțelege cât mai bine noțiunile transmise.

Cursul are ca scop inițierea copiilor în informatică și dezvoltarea gândirii computaționale.

💻 Participanții vor învăța noțiuni de bază precum:

• tipuri de computere personale
  • componentele unui PC
  • sisteme de operare
  • motoare de căutare
  • dar și avansate: utilizarea aplicațiilor și programelor, pachetul Office, Mailing, aplicații de socializare, siguranța pe internet, tastarea cu 10 degete etc.

Participanții vor avea la dispoziție laptopuri și materiale didactice specifice.

Cursul prevede 28 de întâlniri săptămânale de 1h, distribuite pe durata anului școlar. Cursurile se vor efectua joi în intervalul 18:00 – 19:00.

❗️Taxa de participare la întregul modul este de 1260 lei. Puteți opta pentru plata în 2 rate de câte 700 lei sau 4 rate de câte 385 lei.

📍 Întâlnirile vor avea loc la sediul Fundației, pe strada Liniștei nr. 15, sectorul 1, începând cu data de 10 Octombrie.

🧡 Echipa FBN

Curs de dezvoltare personală pentru copii

Un curs dedicat copilului de azi și adultului de mâine, care vizează dezvoltarea abilităților sociale și explorarea emoțiilor.

🔸Cursul este dedicat copiilor cu vârsta cuprinsă între 7 și 14 ani.

Am creat acest curs pentru a veni în ajutorul copilului pentru:
– descoperirea propriilor abilități
– comunicarea eficientă cu cei din jur
– dezvoltarea imaginației și creativității
– conștientizarea propriilor emoții și exprimarea lor adecvată
– depășirea anumitor temeri sau nesiguranțe
– colaborarea eficientă cu ceilalți în timpul jocului
– reacții în situații de criză
– cum să se apere sau adăpostească în situații de calamități naturale
– cum să citească și să se orienteze în oraș cu ajutorul hărții (fizice și digitale)
– cum să economisească, investească și gestioneze banii din pușculiță.

❗️Cursul prevede 28 de întâlniri săptămânale de 1h, distribuite pe durata anului școlar, începând cu 10 Octombrie. Cursurile se vor efectua joi în intervalul 16:00 – 17.00.

📍 Întâlnirile vor avea loc la sediul Fundației, pe strada Liniștei nr. 15, sectorul 1.

Curs de actorie pentru copii

❗️Cursul prevede 14 sesiuni de 1 1/2h, începând cu 10 Octombrie. Cursurile se vor efectua miercuri în intervalul 16:30 – 18:00.

❗️Taxa de participare pentru întregul modul este de 420 lei. Plata se efectuează în avans pentru toate cele 14 sesiuni.

Intrați în legătură cu noi. Implicați-vă.

Srada Liniștei Nr. 15, Sector 1, București

Sunați la: +40 730 746 280